Joystick driving

Wszystko to, co ułatwia pływanie łodzią

Firma Volvo Penta jest przekonana, że pływanie łodzią powinno być łatwe. Ponieważ łatwość oznacza pływanie bezpieczne i przyjemne. To była nasza główna zasada, która kryła się za tegorocznymi nowościami. Będzie ona obowiązywała przez wiele następnych lat.

Funkcje ułatwiające pływanie łodzią
Układ EVC umożliwił wprowadzenie wielu fascynujących funkcji; ich najbardziej znaczącym przykładem jest przybijanie do nabrzeża przy użyciu joysticka. W tym roku listę funkcji uzupełniono o tempomat, tryb jednodźwigniowy, a także tryb holowania w napędzie Aquamatic z silnikiem wysokoprężnym – wszystkie funkcje są wygodnie zintegrowane ze standardowymi elementami sterowniczymi.

Nowa generacja za sterem
Stylowe, ergonomiczne i intuicyjne – nowy interfejs użytkownika ustanawia nowy poziom komfortu sterowania. Użytkownik otrzymuje możliwość doskonałego przeglądania większości funkcji napędu oraz sterowania nimi za pomocą przycisku.

Volvo Penta IPS
Zastosowanie joysticka podczas przybijania do nabrzeża jest rewolucyjnym rozwiązaniem w układzie napędu, a jego wysoka sprawność stanowi kolejny krok do przodu. Dwa nowe większe modele umożliwiają wykorzystanie jego unikatowych zalet w jachtach 100-stopowych.

Łatwiejsza ochrona środowiska
Przez połączenie silników o małej emisji spalin z efektywnymi układami napędowymi i osprzętem umożliwiającym ekonomiczny napęd możemy zaoferować pozornie niemożliwe zestawienie – lepsze osiągi przy mniejszej emisji CO2.

Idealne dopasowanie
Volvo Penta opracowuje i dopasowuje wszystko – od silników do przekładni, pędników, śrub napędowych i osprzętu. Oznacza to, że otrzymujesz układy, na których możesz zawsze polegać.

Dodatkowe informacje nt. napędów turystycznych