Łatwe pływanie łodzią z Volvo Penta IPS

Układ napędowy Volvo Penta IPS znacznie ułatwia i uprzyjemnia pływanie w porównaniu z wałem śrubowym. Sekret tkwi w sterowanych pędnikach, kierujących cały napór śrub w żądanym kierunku. Pędniki reagują natychmiast i precyzyjnie na polecenia użytkownika; pozwalają uzyskać mały promień zawracania i absolutnie prosty tor. Wszystko to wpływa na bezpieczne i przyjemne pływanie.

Intuicyjny interfejs użytkownika  
Układ napędowy Volvo Penta IPS jest dostępny z wieloma funkcjami, które można dostosować do indywidualnych potrzeb; dzięki nim manewrowanie staje się całkowicie intuicyjne. Dzięki nowemu interfejsowi użytkownika większość funkcji została zintegrowana w elementach sterowniczych, co pozwoliło na uzyskanie nowego poziomu komfortu sterowania. Oto kilka przykładów.

Cumowanie przy użyciu joysticka
– funkcja, która na zawsze zmieniła przybijanie do nabrzeża. Należy tylko przestawić joystick w kierunku zamierzonego ruchu łodzi lub obrócić górną część joysticka w celu wykonania obrotu.

System dynamicznego pozycjonowania
utrzymuje pozycję i kurs łodzi niezależnie od wiatrów i prądów. Jest to wspaniała funkcja podczas oczekiwania na przykład przy stacjach paliw.

Tempomat
jest nową funkcją umożliwiającą sterowanie prędkością obrotową silnika przy użyciu przycisku, co optymalizuje zużycie paliwa i zwiększa komfort obsługi.

Tryb jednodźwigniowy
umożliwia sterowanie wszystkimi silnikami przy użyciu jednej dźwigni. Łatwa i precyzyjna obsługa nawet na wzburzonych morzach.

Tryb wędkarstwa sportowego
korzysta w unikatowy sposób ze sterowanych pędników, ułatwiając prowadzenie ryby i dostarczenie jej do domu.

Przybijanie rufą do nabrzeża
W przypadku układu napędowego Volvo Penta IPS możesz dodać maksymalnie cztery joysticki. Zamontuj jeden na pokładzie rufowym w celu uzyskania dokładnej kontroli podczas cumowania dużej łodzi.