Perfekcyjne dostosowanie – od steru do śruby

Jeżeli wybierzesz napęd Aquamatic firmy Volvo Penta, to otrzymasz kompletny układ, którego wszystkie części były opracowywane jednocześnie. To przekłada się na większą niezawodność i ogólne osiągi. Pędniki i śruby napędowe zostały starannie zaprojektowane w celu dopasowania ich do momentu obrotowego silnika i prędkości łodzi. Uzyskuje się maksymalny napór śruby z każdej kropli paliwa.

Elektroniczny układ sterowania EVC
Napęd Aquamatic korzysta z elektronicznego układu sterowania EVC również zaprojektowanego przez Volvo Penta. Jest to układ zwiększający bezpieczeństwo i niezawodność przez monitorowanie oraz ochronę silnika i przekładni. Układ EVC jest zintegrowanym układem wykorzystującym magistralę CAN ze zredukowanym okablowaniem i złączami morskimi do dużych obciążeń. Ponadto układ ten ułatwia montaż dodatkowych funkcji, takich jak funkcje wskaźników lub oprogramowania. 

Jeden kontak

W firmie Volvo jeden adres kontaktowy wystarcza do wszystkiego. Podzespoły całego układu napędowego można zakupić bezpośrednio u lokalnego dealera Volvo Penta. Oznacza to łatwość serwisowania oraz szybszy powrót na wodę w przypadku awarii podczas sezonu.

 

W łodziach z dwoma napędami Aquamatic manewrowanie jest jeszcze łatwiejsze niż w łodziach z jednym napędem. Umożliwia to znany na całym świecie joystick montowany w celu całkowitego wyeliminowania problemów podczas przybijania do nabrzeża.