Sportowy i komfortowy

Obsługa napędu Aquamatic jest naprawdę przyjemna. Łódź płynie w sposób sportowy i dynamiczny, zachowując się przy tym bezpiecznie i przewidywalnie. Dzięki dużemu momentowi obrotowemu już przy małej prędkości obrotowej dysponujesz ogromną mocą manewrową i dużym przyspieszeniem, przez co łódź szybciej przechodzi do pływania ślizgowego.

Ponadto śruby napędowe Duoprop przenoszą moc do wody jak żadne inne. Dwie przeciwbieżne śruby napędowe nigdy nie przestają przenosić napędu, praktycznie nie występuje kawitacja, a tor łodzi jest idealnie prosty. Cała moc napędza łódź do przodu, co znacznie zwiększa zarówno maksymalną prędkość, jak i przyspieszenie.

Pod względem zużycia paliwa napęd Aquamatic ze śrubami Duoprop jest znacznie lepszy od silników przyczepnych, co jest związane ze znacznym zmniejszeniem zużycia paliwa i emisji CO2. Parametry te można dodatkowo poprawić za pomocą funkcji automatycznego trymu, która automatycznie ustawia trym w celu uzyskania doskonałej pozycji płynącej łodzi i zmniejszenia zużycia paliwa.

Jednocześnie następuje znaczne obniżenie poziomu hałasu i drgań. Usuwanie spalin pod wodą oraz czystość silnika oznaczają, że praktycznie nie ma dymu i zapachów. Czysta i wolna pawęż umożliwia łowienie ryb i pływanie.