Nowa era mocy do jachtów

Dzięki układom Volvo Penta IPS nastąpiła nowa era pływania łodziami. Dwie nowe jednostki, IPS1050 i IPS1200, są produkowane z mocnym silnikiem Volvo D13 dostarczającym napędu o dużej mocy.

Teraz w całym zakresie Volvo Penta IPS oferowane są układy napędowe do jachtów, łodzi sportowo-turystycznych i łodzi do wędkarstwa sportowego, o długości od 30 do ponad 100 stóp. Niezależnie od wielkości łodzi możesz korzystać z ponadprzeciętnego zasięgu pływania i ekonomicznego zużycia paliwa, dużej prędkości, precyzyjnego prowadzenia i niezrównanego komfortu. 

Przybijanie rufą do nabrzeża
Volvo Penta IPS stanowi nowy poziom sterowania, zwłaszcza podczas przybijania do nabrzeża. Jest możliwe zamontowanie maksymalnie czterech joysticków, co oznacza, że możesz przybijać do nabrzeża stojąc na pokładzie rufowym, gdzie masz dobrą widoczność.

Wielokrotny montaż
Układy Volvo Penta IPS są oferowane w szerokim zakresie mocy, a przy uwzględnieniu montażu trzech lub czterech jednostek napędowych liczba opcji jest jeszcze większa. Wszystkie alternatywne rozwiązania charakteryzują się jednakowo łatwą obsługą za pomocą standardowych podwójnych elementów sterowniczych i całego dostępnego osprzętu.

v

*
IPS application chart. 
The figure corresponds to the crankshaft power (hp) needed from an equivalent inboard shaft installation.