Tylko dla żeglarzy

Silniki Diesla serii D charakteryzują się bardzo dobrymi osiągami – zarówno pod względem wysokiego momentu obrotowego przy małej prędkości obrotowej, jak i zużycia paliwa. Wspaniałą manewrowość umożliwia szybka reakcja silnika. Hałas, drgania i emisja spalin są na niskim poziomie, co zwiększa komfort życia na pokładzie. 

Mała prędkość obrotowa – wysoki komfort
Silniki serii D są projektowane dla niskich prędkości obrotowych, co oznacza tylko 1800–2300 obr/min przy prędkości pływania. W rezultacie uzyskuje się minimalne drgania i niski poziom hałasu, który jest dodatkowo zmniejszany przez pędnik Saildrive. 

Moment obrotowy do łodzi żaglowych
Silniki Volvo Penta serii D dostarczają dużego momentu obrotowego także przy małej prędkości obrotowej. Oznacza to dużą moc i szybkie reagowanie na wszystkie polecenia. Dostarcza to także mocy niezbędnej do napędu alternatorów o dużej mocy.

Niski poziom emisji spalin
Wszystkie silniki serii D spełniają wymagania europejskiej dyrektywy RCD i znacznie ostrzejszych przepisów amerykańskiej Agencji Ochrony środowiska (EPA) dotyczące emisji.

Efektywne ładowanie
Współczesne łodzie żaglowe zależą od prądu elektrycznego. W celu zapewnienia stałego i niezawodnego zasilania energią wszystkie silniki serii D są standardowo wyposażane w układ ładowania o dużej pojemności. Alternator 115 A ma wbudowany czujnik ładowania, który dostarcza właściwe napięcie do akumulatora. Silnik D3 jest wyposażony w alternator 150 A. Wszystkie modele mogą być wyposażone w dodatkowy alternator montowany na silniku.