Volvo Penta IPS

Volvo Penta IPS – pewność sukcesu

Volvo Penta IPS jest nowoczesnym napędem wbudowanym, który ma przewagę nad wałami śrubowymi pod każdym istotnym względem, takim jak obsługa, komfort na pokładzie i osiągi. Te zalety sprawiły, że układ Volvo Penta IPS jest zdecydowanie najbardziej popularnym układem napędu do łodzi turystycznych. Obecnie na świecie w ponad 250 różnych modelach łodzi montowanych jest 10 tys. jednostek napędowych.

Funkcje ułatwiające pływanie łodzią
Joystick jest może najbardziej znaną funkcją napędu Volvo Penta IPS, która umożliwia przybijanie do nabrzeża w nowy i całkowicie intuicyjny sposób. Od czasu jego wprowadzenia towarzyszyło mu wiele innych inteligentnych funkcji, takich jak system dynamicznego pozycjonowania i tryb wędkarstwa sportowego. Nowe elementy sterownicze Volvo Penta zawierają zintegrowane przyciski do sterowania trybem małej prędkości, trybem jednodźwigniowym i tempomatem, co jeszcze bardziej zwiększa radość z pływania przy użyciu napędu Volvo Penta IPS.

Do 100 stóp
W tym roku wprowadzimy na rynek modele IPS1200 i IPS1050. Są wyposażone w większe pędniki i nasz mocny silnik D13 z unikatowym dwustopniowym układem turbodoładowania twin-entry. Ich zadziwiające osiągi oznaczają, że będzie można cieszyć się z zalet napędu Volvo Penta IPS na większych jachtach, nawet 100-stopowych.

Korzyści w liczbach
Unikatowa konstrukcja napędów Volvo Penta IPS stanowi ogromną różnicę pod względem osiągów, emisji spalin i komfortu na pokładzie.