Management

Aby "ochrona środowiska" była prawdziwą wartością, musi przesiąknąć całą firmę i mieć wpływ na jej działania i kierunek rozwoju. Dlatego standard ISO 14001 został wprowadzony w całej organizacji Volvo Penta. Wszystkie działy od przygotowania produkcji, wdrożenia po fabryki czy oddziały rejonowe w Azji, Europie i USA zostały certyfikowane.

Strategia Środowiskowa Volvo (Volvo Environmental Policy) stanowi ogólny wykaz wksazówek dla Volvo Penta, które powinny zostać uwzględnione we wszystkich produktach i działaniach. "Manager środowiskowy" odpowiada za aspekty ochrony środowiska i koordynuje wszyskie prace wewnątrz Volvo Penta a we wszystkich placówkach Volvo Penta znajduje się "koordynator środowiskowy".

Trening dla wszystkich
Wiedza i świadomość jest kluczem do robienia dobrych rzeczy. Wszyscy pracownicy przeszli trening z ochrony środowiska, który obejmował zarówno pojęcia ogólne jak i zagadnienia szczegółowe odnoszące się do pełnionych funkcji i miejsca.


Narzędzia umożliwiające ciągły rozwój 

  • ocena wpływu naśrodowisko już na etapie projektowania
  • ocena żywotności produktów w celu określenia ich wpływu na środowisko
  • czarna i zielona lista Volvo zawierające wykaz środków chemicznych, których nie należy stosować lub należy wycofywać, unikać
  • wymagania środowiskowe dla zakładów produkcyjnych 
  • wymagania środowiskowe dla dostawców i dealerów